Корисна інформація

Про швейні машини

Загальна інформація про швейні машини

Історична довідка

Коли з'явилися швейні машинки і які вони бувають в наш час

 Перші відомості про винахід швейних машинок сходять до часів великого Леонардо да Вінчі. Він розробляв конструкцію подібного пристрою, що полегшує працю кравця. Було багато спроб в цій області в Англії, Німеччині, Франції. У 1834 році з'явився перший човниковий пристрій і прообраз сучасної голки. У 1845 році американець Еліос Хоу удосконалив попередні винаходи і отримав патент на першу швейну машину, яка робила 300 стібків в хвилину і заміняла 5 осіб. В 1851 році Ісаак Зінгер заснував перше велике промислове виробництво в Європі, Японії, Росії. Конструкція машинок продовжувала поліпшуватися, з 1900 року машини Зінгер випускаються в Подільську великими партіями. До сих пір машинки випуску 1900-х років працюють у багатьох будинках, легко справляючись з тонкими і товстими тканинами, без ремонту і заміни запчастин. З часу винаходу їх можливості сильно розширилися, чавун, дерево станини поступилися місцем пластмасі, ножний ремінний привід і ручка на маховику замінені електроприводом. Прямий шов з двох ниток - верхньої і нижньої, єдине доступне машинкам з минулого, видозмінився з винаходом зигзага до різноманітних декоративно-оздоблювальних строчок.

Електромеханічні швейні машини

Електромеханічні швейні машини з різним набором функцій призначені для різних категорій покупців. Для звичайних домашніх робіт досить 2-5 основних операцій: прямий шов, підрубувальний, зигзаг для обметкі краю, іноді доводиться обшивати петлі для гудзиків. Покупець, який має досвід в шиття, для пошиття одягу вибере більш складні моделі на 10-25 операцій, з різними декоративними строчками, для роботи з тканинами різних видів. Управління має бути зручним, потрібна плавне регулювання швів, тиску лапки. Машинка повинна бути зручною в роботі, а також мати досить широку платформу для шиття великих речей. Для напівпрофесійної і професійної роботи підійдуть машини класу «люкс» з великою кількістю операцій - від 15 до 37, що мають широкий вибір строчок, з обробкою декількох видів петель в автоматичному режимі. Бажано мати додаткові зручності - автоматичний вибір програм шиття, нитковтягувач, регулювання положення голки та ін.

Комп'ютеризовані швейні машини

Швейні машини екстра - класу - комп'ютеризовані. Призначені для найбільш різноманітної обробки тканин завдяки великому вибору різних декоративних та оздоблювальних строчок, великому набору різних видів гудзикових петель і можливістю вишивки запрограмованих орнаментів і букв алфавіту. Багато з таких машин оснащені дисплеями з інформацією про операції, на екрані можна побачити стібок в натуральну величину - як вийде на тканині, і всі параметри строчки, дуже зручний і вбудований в деякі машинки «швейний радник». Наприклад, шовкові і хб-тканини обробляються по-різному, параметри строчки не збігаються - тут і стане в пригоді швейний радник, який підкаже оптимальні розміри швів. На деяких моделях є автоматична обрізка нитки, намотування шпулі під час шиття. Різноманітні програми з елементами вишивки наближають машини екстракласу до спеціальних швейно-вишивальних машин.

Швейно-вишивальні машини

Сучасні майстрині - універсальні швейно-вишивальні машини з багатющим арсеналом комп'ютерних програм дозволяють відтворити практично будь-який орнамент, художню вишивку, монограми і візерунки. Більшість налаштувань робиться в процесі підготовки до роботи автоматично. Навчання роботі на швейно-вишивальної машини може бути проведено протягом одного дня. Після чого швачка зможе управляти процесом вишивання легко і з великим комфортом. Такі машини можуть мати фахівці невеликих пошивочних цехів, майстерень з пошиття та ремонту, в модельних цехах і т.д. Швейно-вишивальні машини призначені як для швейних операцій, так і для вишивання. Оснащуються вбудованим або додатковим блоком для вишивання. Вишивальні машини мають кольорові дисплеї, де показується обраний малюнок, з'єднуються з ПК безпосередньо або сумісні з ним. Голка вишивальної машини може рухатися в 20 різних напрямках, тому кількість операцій досягає 1500, вартість таких машин через їх складності досить висока.

Оверлоки

Для якісної обробки трикотажу, тканин різних типів, потрібен оверлок - машина, що робить еластичні шви. Обметування країв разом з обрізанням тканини, пришивання деталей, обробка еластичних тканин в поєднанні з гумовою стрічкою, декоративною тасьмою, оздоблювальні, укріплювальні шви - все це робить оверлок. Оверлок незамінний для роботи з трикотажем грубої в'язки, та з осипаючимися тканинами. Оверлоки відрізняються кількістю робочих ниток - від 2 до 10, шириною і видом можливих швів. Для простих обметочних операцій підійдуть оверлоки 3-4 ниткові, для більш складних швейних виробів потрібні більш дорогі моделі з вдосконаленими типами швів - від двох до чотирьох і більше робочих ниток.

Дізнайтеся більше! Популярні статті: 

Електромеханічні швейні машини

Комп'ютеризовані швейні машини

Швейно-вишивальні, вишивальні машини

Оверлоки

Де виробляються швейні машинкиІнтернет-магазин швейних машин «Кутюр'є» - купити швейні машини